Czy zapisana dawka Metronizadolu nie jest za mała?

Mam pytanie dotyczące kuracji eradykacyjnej Helicobacter Pylori. Zapisane leki to: Omeprazol 2x1, Ulcamed 120mg 2x2, Tetracyclinum TZF 250mg 4x2, Metronidazol 500mg 2x1. Chciałem się zapytać czy metronizadolu nie jest za mało? W artykułach jakie znalazłem wszędzie jest podana dawka w takim zestawie jako 3x1 (przy 500mg). Drugie pytanie dotyczy ulotki Ulcamedu w której napisane jest, żeby nie łączyć go z tetracyklinami, ponieważ może osłabić ich działanie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Dawka metronidazolu jest prawidłowa, w eradykacji H. pylori stosuje się go 2, lub 3 razy dziennie (zależnie od decyzji lekarza). Ulcamed nie osłabia działania tetracyklin, tylko zmniejsza ich wchłanianie, co nie ma większego znaczenia podczas leczenia zakażenia tą bakterią. Pozdrawiam!