Czy zastrzyki z witaminami wzmocnią dziąsła?

Witam Państwa - dziękuję za odpowiedzi w temacie nastrzykiwania dziąseł - Jeśli chodzi o zastrzyki ma być ich 5 -i mają składać z"witamin".Odnośnie pokrycia odsłoniętych szyjek to inna klinika proponuje mi przeszczep nie z tkanek podniebienia, ale z moich dziąseł:wycięcie kawałka-rozciągnięcie i wszycie ponowne..Powiedziano mi także , że zęby moje są w miarę mocno osadzone.Interesuje mnie zabieg jak najmniej inwazyjny.Czy zastrzyki z"witamin"wzmocnią dziąsła?Dziękuję

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
periodontolog Kraków

Nie, takie ostrzykiwanie może tylko pogorszyć sytuację. Odnośnie zabiegu to są 2 możliwości i obydwie są prawidłowe. Można pobrać materiał z podniebienia lub "naciągnąć" dziąsło okoliczne. Wszystko jest ustalane indywidualnie.