Metoda ostrzykiwania dziąseł

Witam. Co Państwo sądzą o metodzie nastrzykiwania (ostrzykiwania)dziąseł po to aby je "podnieść". Jakie to daje efekty - czy trzeba później zabieg powtarzać? Pewna klinika dentystyczna w Warszawie to oferuje. Tylko nie wiadomo nic o składzie tych zastrzyków

Aleksandra Bąk

Witam. Jeśli preparat nazywa się Emdogain - jest godny polecenia. Przychodzi mi jeszcze do głowy koenzym Q-10- na prawdę trudno zgadnąć, proszę dopytać lekarza prowadzącego.

Aby podnieść dziąsła czyli prawdopodobnie chodzi o pokrycie recesji i odsłoniętych szyjek należy wykonać zabieg chirurgiczny polegający na przeszczepie tkanki z podniebienia. Żadne nastrzykiwanie nie przyniesie pozytywnego rezultatu a może tylko zaszkodzić ponieważ dziąsła są bardzo delikatne.