Metoda ostrzykiwania dziąseł

Witam. Co Państwo sądzą o metodzie nastrzykiwania (ostrzykiwania)dziąseł po to aby je "podnieść". Jakie to daje efekty - czy trzeba później zabieg powtarzać? Pewna klinika dentystyczna w Warszawie to oferuje. Tylko nie wiadomo nic o składzie tych zastrzyków
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Nie znam metody ostrzykiwania dziąseł, a tym bardziej nie mogę nic powiedzieć jeśli nie wiadomo co to za preparat bedzie wstrzykiwany. Jedyną skuteczną metodą leczenia podnoszenia dziąsel są zabiegi z zakresu pokrywania recesji-odkrytych korzeni zębów. Warto skonsultować sie z lekarzem periodontologiem. Powodzenia
Aleksandra Bąk

0

Witam. Jeśli preparat nazywa się Emdogain - jest godny polecenia. Przychodzi mi jeszcze do głowy koenzym Q-10- na prawdę trudno zgadnąć, proszę dopytać lekarza prowadzącego.

0

Aby podnieść dziąsła czyli prawdopodobnie chodzi o pokrycie recesji i odsłoniętych szyjek należy wykonać zabieg chirurgiczny polegający na przeszczepie tkanki z podniebienia. Żadne nastrzykiwanie nie przyniesie pozytywnego rezultatu a może tylko zaszkodzić ponieważ dziąsła są bardzo delikatne.

0

Dentysta Białystok



„Dentysta Białystok”



Metoda ostrzykiwania dziąseł, mająca na celu ich "podniesienie", polega na wprowadzeniu odpowiednich substancji w tkanki dziąsłowe w celu poprawy ich objętości i estetyki. Najczęściej stosowanymi preparatami w tego typu zabiegach są kwas hialuronowy oraz fibryna bogatopłytkowa (i-PRF).



Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą substancją w organizmie, odpowiedzialną za nawilżenie i elastyczność tkanek. Jego zastosowanie w stomatologii estetycznej pozwala na wypełnienie ubytków tkanek miękkich, co prowadzi do poprawy konturu dziąseł i estetyki uśmiechu. Efekty zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego są zazwyczaj widoczne od razu po zabiegu, jednak ze względu na naturalny proces metabolizmu, utrzymują się od kilku miesięcy do roku. W celu podtrzymania efektu, zabieg należy powtarzać co pewien czas.



Fibryna bogatopłytkowa (i-PRF) to preparat uzyskiwany z własnej krwi pacjenta, bogaty w czynniki wzrostu, które stymulują procesy regeneracyjne tkanek. Zabieg ostrzykiwania fibryną bogatopłytkową wspomaga gojenie i odbudowę dziąseł, a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Liczba wymaganych zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta.



Warto zauważyć, że niektórzy specjaliści podchodzą sceptycznie do metod ostrzykiwania dziąseł w celu ich "podniesienia". Uważają oni, że w przypadkach recesji dziąseł bardziej skuteczne są zabiegi chirurgiczne, takie jak przeszczep tkanki z podniebienia, które oferują trwalsze rezultaty.



Przed podjęciem decyzji o zabiegu ostrzykiwania dziąseł, zaleca się konsultację z doświadczonym periodontologiem lub chirurgiem stomatologicznym. Specjalista oceni stan dziąseł, przedstawi dostępne metody leczenia oraz omówi potencjalne korzyści i ryzyka związane z każdym z nich. Ważne jest również uzyskanie informacji o składzie stosowanych preparatów oraz ewentualnych koniecznościach powtarzania zabiegu w przyszłości.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty