Czy zaszkodziłam dziecku, stosując ten lek w ciąży?

Jestem w 13 tyg ciąży. Wczoraj znalazłam ulotkę od leku i odkryłam, że przez cały okres ciąży brałam Biotebal 5 mg, a nie można go zażywać w czasie ciąży. Gdy ginekolog się pytał w 8 tyg, jakie biorę leki wymieniłam, że ten. Nic nie mówił, żeby go odstawić. Na dodatek miałam ostatnio badania prenatalne i NT=2,9mm, podwyższone. Czy to przez ten lek? Czy zaszkodziłam dziecku? Od wczoraj nie biorę leku, jak długo będzie on jeszcze działał, brałam go 0,5 roku.

Lek. Tomasz Budlewski

nie sądzę, lek ten nie jest zalecany ponieważ nie ma wystarczających danych co do stosowania w ciąży