Czy zbyt wcześnie przyjęłam antykoncepcję?

Witam, Po raz pierwszy zaczynam stosować antykoncepcję hormonalną (lek Yaz). Mam dość nieregularne okresy. Teraz, 2 dni po planowanym 1dc wystąpiło plamienie, skąpe, w zasadzie tylko przy oddaniu moczu widać było ślady na papierze. Zakładałam że to początki krwawienia, przyjęłam 1 tabletkę z blistra. Dziś dalej krwawienie nie występuje, a ja zastanawiam się czy antykoncepcja nie została przyjęta za szybko? Co zrobić i jak w takim przypadku wygląda zabezpieczenie?

Lek. Tomasz Budlewski

ciężko jest określić zabezpieczenie w powyższym przypadku. konieczna jest wizyta u ginekologa.