Zastosowanie tabletki antykoncepcyjnej zbyt wcześnie

Witam. Miałam wziąć tabletkę antykoncepcyjna pierwszego dnis okresu, jednak na początku wystąpiło bardzo skąpe plamienie, tabletkę wzięłam nast. Dnia jednak wtedy okres nie był bardzo obfity.Czy wzięłam tabletkę za wcześnie?powinnam czekać na obfite krwawienie? jakie to ma skutki?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli wzięła Pani tabletkę I dnia krwawienia i następnie krwawienie wyglądało tak jak zawsze to powinno być wporządku.