Czy zdarzenia z przeszłości mogą być przyczyną złego samopoczucia i bólu głowy?

Witam. Moje problemy zaczęły się od pewnej sytuacji w moim życiu. Wydawało mi się, że się tym nie przejmuje i nie miałem takiego przeczucia ale jednak..zaczęły się bóle głowy i dziwne lęki. Przez 1 i 2 tydzień miałem przejściowe lekkie bóle głowy, czasami chwilowe wyłączenia myślenia. Według mnie 3 jest najgorszy, zacząłem miewać różne dni, raz czułem się bardzo pobudzony i wstając wcześnie rano nie odczuwałem zmęczen. Teraz ciężko mi myśleć, nie mogę się skupić i czasami się "wyłączamCo zrobić?

Witam,

Nieadaptacyjne radzenie sobie z emocjami takie jak tłumienie, to może spowodować objawy somatyczne najczęściej w postaci różnego rodzaju dolegliwości bólowych, napięć mięśniowych, wysypki, przyspieszonego bicia serca, duszności. Problemy z koncentracją są również bardzo częste. Proponowałabym podjęcie terapii, aby skonfrontować się z trudną sytuacją pod okiem specjalisty oraz przepracować tłumione emocje.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, warto porozmawiać dłużej o problemie, poznać szczegóły, co się wydarzyło. Wtedy można zastanowić się w jaki sposób można wpłynąć na tą sytuację. Pozdrawiam

Witam. Bardziej się domyślam z napisanego postu, że może chodzić o sytuację traumatyczną. Jeśli tak jest układ nerwowy po takiej sytuacji może być rozregulowany. Przyzwyczaja się on utrzymywać nadmierną czujność, nie pozwala sobie na odpoczynek. Stąd mogą się brać problemy z koncentracją, lęki, różnego rodzaju bóle. Oczywiście warto sprawdzić u lekarza stan zdrowia somatycznego. Jeśli jednak źródłem opisanych objawów jest sytuacja traumatyczna potrzebny będzie bezpośredni kontakt z psychologiem. Pozdrawiam