Czy zebro może pęknąć od kaszlu?

Mam intensywny kaszel. Od wczoraj czuję ból po prawej stronie klatki piersiowej. Rzecz jasna najbardziej boli podczas kaszlu. Przestaje gdy kładę się na tym boku. Znajoma mnie straszy, że mogłovmi pęknąć żebro od kaszlu. To możliwe?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza rodzinnegi po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć , najczęściej naciągnięcia mięśni międzyżebrowych lecz Konievzne wykluczenie innych przyczyn