Czy zęby poprzesuwają mi się na stare pozycje?

Od prawie 10 lat noszę na stałe płytkę retencyjną po wewnętrznej stronie dolnego łuku. Dzisiaj odkleiła mi się od jednego zęba. Do tej pory zdarzyło się to tylko 3 razy, ale szczerze mówiąc mam już tego dość. Jak duże jest ryzyko, że gdy zdecyduję się na jej usunięcie to zęby poprzesuwają mi się na stare pozycje? Przed jej założeniem nosiłam aparat stały na oba łuki przez 3 lata, więc w sumie 12-13 lat leczenia. W dolnym łuku miałam 3 stałe "jedynki", jedną usuwaną podczas leczenia jeszcze stałym aparatem. Jeszcze nie miała usuwanych ósemek.

Stabilność przypadku zależy głownie od równowagi mięśniowej i nerwowej. Jeśli zgryz jest zrównoważony mięśniowo, stawowo, nie ma Pani wady postawy, nie oddycha Pani przez usta, to ryzyko jest niewielkie, lecz nie można go wykluczyć. Pozdrawiam