Czy do tego czasu zęby mogą wrócić do swojego dawnego położenia?

Witam, 6.12 miałem zdejmowany aparat ortodontyczny. Po leczeniu musiałem wykonać przedłużenie jedynek górnych. Niestety przez brak poinformowania mnie przez ortodontę o leczeniu po ściągnięciu aparatu, nałożył mi się wyjazd za granice i w tym czasie nie mogę mieć założonego aparatu retencyjnego. Zostałem zapisany na 3.01.2018. Czy do tego czasu zęby mogą wrócić do swojego dawnego położenia? Ściągnięcie aparatu - 06.12.2017 Wizyta na aparat retencyjny 03.01.2018

Stabilność przypadku zależy głownie od równowagi mięśniowej i nerwowej, dobrego działania stawów skroniowo żuchwowych , zamkniętych ust i oddychania przez nos. Jeśli są zaplanowane przezroczyste aparaty retencyjne - można je na początku nosić non stop pomiędzy posiłkami i w ten sposób skorygować ewentualne drobne przesunięcia. Pozdrawiam