Zapytaj lekarza

7 2 2 , 8 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić z tym pęknięciem retainera?

Dzień dobry, dwa dni temu pękł mi retainer staly(drucik) na dolnych zębach, założony był od trójek do jedynek po obu stronach. Aparat ściągnęłam 4 lata temu, w wieku 18 lat, nosiłam go 3,5 roku. Od dawna nie mam kontaktu z ortodontą prowadzącym, ponieważ się przeprowadziłam. Czy w takim razie powinnam wybrać się do innego ortodonty na założenie nowego retainera, czy ściągnięcie tego co z niego zostało? Czy dolne zęby bardzo się przesuną?(nigdy nie były jakoś bardzo krzywe, bardziej miałam problem z górnymi zębami) Z góry dziękuje za odpowiedz.
KOBIETA, 22 LAT 6 dni temu

#dziejesienazywo: Ile trwa leczenie ortodontyczne?

Zły zgryz powoduje wiele negatywnych skutków, nie tylko brzydki uśmiech. Nieprawidłowe stykanie się zębów może doprowadzić do choroby okluzyjnej. Dlatego bardzo ważne jest podjęcie leczenia, które może trwać nawet 2 lata. O tym, dlaczego warto założyć aparat opowiada lek. stom. Kamil Stefański z Detnim Clinic w Katowicach.

Oczywiście trzeba wymienić aparat retencyjny na nowy w gabinecie ortodontycznym. Dodatkowo radzę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn tej awarii. Często powodem awarii dolnego aparatu retencyjnego jest napięcie mięśni gruszkowatych. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy