Czy ból zęba po założeniu retainera jest normalny?

Czy napięcie (ból) zębów po założeniu stałego retainera jest normalny? Po założeniu stałego retainera (drucik przyklejony z tyłu zębów) czuję dość silny ucisk (napięcie) na zębach, który po dłuższym zaciskaniu zębów potrafi się zmienić w ból. Czy tak może być przez jakiś czas? Czy świadczy to o nieprawidłowym założeniu retainera?

Radzę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn takich objawów. Najbliższym Pana specjalistą jest np Roman Staroń. Jeśli retainer jest założony na dolne zęby, najczęściej tego typu objawy są powiązane z niestabilnością w rejonie miednicy. Pozdrawiam