Jak postępować po tym leczeniu ortodontycznym?

Dzień dobry, ok 3 lat temu zakończyłam leczenie ortodontyczne - aparat stały góra i dół (mam 26 lat). Został założony retainer stały góra i dół. Górny zgryz jest w porządku, jednak dolne jedynki zaczęły delikatnie nachodzić na dwójki. Zęby ponownie zaczynają wyglądać "jakby nie miały miejsca". Czy niezbędna jest wizyta u ortodonty i czy będzie w stanie coś z tym zrobić po zakończonym leczeniu?

Radzę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn takich objawów. Często przyczyną nawrotu stłoczeń w dolnym łuku zębowym jest niestabilność miednicy i napięcie mięśni pośladków. Czasami też "winowajcą" bywa przyrośnięte wędzidełko języka. Po usunięciu przyczyny można ponownie skorygować położenie zębów. Pozdrawiam