Ciągłe odklejanie stałego retainera

Witam.Zakończyłam leczenie aparatem ortodontycznym, obecnie nosze retainer góra-dół stały i na górna szczękę mam również ratainer ruchomy, problem polega na tym ze retainer stały wciąż się odkleja :( na drugi dzień po wizycie u pani ortodontki górny się odkleił, nie zależne od tego czy coś jem czy nie on się odkleja... już mi głupio jeździć na przyklejanie od nowa.Czy to jest normalne ze się on nie trzyma moich zębów ? :/

Górny stały retainer może odklejać się zwykle z dwóch powodów - gdy dolne zęby wybijają go gdy uniemożliwia wykonywanie tzw. pulsacyjnych ruchów oddechowych czaszki i gdy mamy do czynienia z nie skorygowaną asymetrią czaszkową i przechyloną płaszczyzną zgryzu. Poza tym często dolne zęby wybijają go przy zaciskaniu zębów spowodowanym niestabilnością stawu krzyżowo-biodrowego.