Czy w tej sytuacji możliwe jest przyklejenie retainera stałego na górny łuk?

Prawie rok temu zdjęłam aparat ortodontyczny, od tego czasu na dolnym łuku mam przyklejony retainer stały, natomiast na górnym łuku mam retainer ruchomy, który przez rok musiałam nosić non-stop, przez dzień i noc. Podobno po roku mogłam przejść na noszenie go tylko w nocy, jednak nie jest to możliwe bo zęby po 4-5 godzinach już się przesuwają. Noszenie retainera ruchomego powoduje że strasznie seplenię i nie mogę się normalnie komunikować. Czy w obecnej sytuacji możliwe jest przyklejenie na górny łuk retainera stałego, aby w ciągu dnia nie nosić już tego ruchomego?

Retainer stały na zęby górne zakłada się zazwyczaj od trójki do trójki. Trzeba też uważać, by nie przeszkadzał w zgryzie (żeby zęby dolne na niego nie uderzały), dlatego na górne zęby najczęściej wybierane są retainery ruchome. Sytuacje najlepiej skonsultować z lekarzem ortodontą, który oceni dlaczego zęby nie ustabilizowały się i jak dalej rozwiązać ten problem.