Zęby podatne na próchnicę

Moje zęby są słabe i podatne na próchnicę przez co często muszę chodzić do dentysty.Mam martwą jedynkę,ale aparat założyłam,bo moje zęby były strasznie krzywe.Miałam dylemat,czy go zakładać,bo była taka możliwość,że zęby wrócą do stanu poprzedniego,ale zdecydowałam się i lekko przekrzywiły się jedynki i dwójki. Co mogę zrobić z jedynką,która nieestetycznie wygląda i jest lekko pokruszona, jeśli mam założony drucik z tyłu zębów, który powinnam mieć jeszcze 3lata..

Witam serdecznie,
Ciężko coś doradzić bez zdjęcia RTG i badania klinicznego. Jeśli chodzi o możliwość odbudowy, to można się np. zastanowić nad wykonaniem licówek. Retainer można zawsze ściągnąć na czas leczenia protetycznego i potem przymocować go ponownie.
Retainer powinien być noszony tak naprawdę bezterminowo, szczególnie jeśli zęby i tak ulegają przesunięciom po zakończeniu leczenia ortodontycznego.