Czy zielona herbata wpływa na nadkwaśność żołądka?

Witam . Od 5 lat biorę Helicid 20 ,ale ostatnio i tak mam dość dużą nadkwaśność żołądka . Nie mam woreczka żółciowego i moje trawienie było zawsze zaburzone , ale teraz jest coraz gorzej . Piję 3 razy dziennie herbatę zieloną , czy to może mieć wpływ na nadkwaśność ?

Witam, zielona herbata jest pomocna w nadkwasocie, jednak wszystko z umiarem,może lepiej zmniejszyć ilość do 1 szklanki i obserwować siebie. Przy nadkwaśności ważna jest codzienna dieta w tym rodzaj pokarmów i techniki przygotowania potraw, ale z pewnością to już Pani stosuje, Doraźnie można pić siemię lniane lub jeść migdały.

Witam serdecznie, zielona herbata (podobnie jak czarna i czerwona oraz kawa) powodują zwiększone wydzielanie soku żołądkowego.
Karolina Czyrwik