Czy zignorować wskazania ciśnieniomierza?

Dzień dobry. Od dwóch, trzech tygodni niepokoi mnie moje serce. Problem odbywa się nocą lub budzi mnie. Czuję szarpnięcie, a następnie serce jakby drżalo. Cisnieniomierz pokazuje mi wtedy ikonę ihb. Incydent taki ma miejce tylko rano lub w nocy. Byłam u lekarza rodzinnego. Zrobione ekg nic nie wykazalo, morfologia krwi i tsh też w porządku. Lekarz powiedział mi, że cisnieniomierz musi byc popsuty. Wartosci cisnienia to 104/73 puls 78, 115/83 70. Czy zignorowac wskazania cisnieniomierza czy szukać powodów złego samopoczucia?

Witam. Konieczna jest wizyta u lekarza, zebranie wywiadu nt. chorób przewlekłych, przeprowadzenie badania fizykalnego. Postawienie diagnozy z poziomu portalu jest niemożliwe. Warto porównać wartości ciśnieniomierza domowego z pomiarami z ciśnieniomierza manualnego w przychodni.