Czy zjedzenie drobinek szkła może powodować problemy ze zdrowiem?

Zjedzenie drobinek szkła - ryzyko. Witam ponad tydzień temu rozbiłem w kuchni dwie butelki po piwie. Mimo zamiatania wciąż zajduje milimetrowe ostre drobinki które wbijaja sie w stopy powodujac bol (chodze po mieszkaniu na bosaka). Moje pytanie jest nastepujace - co w przypadku zjedzenia takiego niewielkiego mikimetrowego ostrego kawałka szkła czy żołądek i uklad pokarmowy poradzą sobie z jego wydaleniem? Jak to wygląda w praktyce? Dziekuje

Lek. Katarzyna Szymczak

W przypadku bardzo drobnych kawałków nie powinno być problemu.
Pozdrawiam