Czy zmiana klimatu mogła wpłynąć na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, mam pytanie. Czy zmiana klimatu (chodzi o Europę) ma wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych, czy może jakoś opóźniać krwawienie? U mnie wystąpiło skąpe krwawienie 1,5 tygodnia wcześniej niż powinno, a powinno w czasie 7 dni przerwy. Skończyłam drugie opakowanie C***** . Dziś jest środa, czyli mam pierwszy dzień przerwy i powinnam teraz dostać krwawienie. Mam się przygotować na nie? Dalsze objawy - biust mnie bardzo bolał przez ostatnie 2 tygodnie, nabrzmiały - dziś czuję ulgę, jakby kilogramowy worek spadł ze mnie. Miałam nasilony trądzik, dziś buzia jest znacznie w lepszej kondycji. Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Zapewne wystąpiło u Pani  krwawienie nie związane z miesiączką. W trakcie przerwy powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. W razie jego braku do końca przerwy, należy przed rozpoczęciem kolejnego opakowania wykonać test ciążowy. Możliwe, że to stres wywołany podróżą i zmianą klimatu jest przyczyną Pani dolegliwości.