Czy zmiana tabletek może spowodować zanik miesiączki?

Dzień dobry. Zacznę od tego, że mam 26 lat. Lekarz powiedział mi, że od paru miesięcy mam cystę na lewym jajniku ok. 3cm na 3cm i nie zwiększa się! Wystąpiła ona jak brałam ok. 6 miesięcy tabletki, dlatego lekarz postanowił je zmienić. Teraz zaczęłam czwarte opakowanie nowych (jakieś nowe na rynku). Jednak mam problem, bo w czasie pierwszego opakowania nie dostałam krwawienia, przy drugim – dostałam, ale miałam go wywoływany tabletkami. Trzecie opakowanie - znów nie dostałam. Teraz zaczęłam czwarte, choć krwawienia nie było! Idę niedługo do lekarza, ale chciałabym wiedzieć, czy to wina nowych tabletek, czy wina cysty? Co mogę zrobić, by wszystko wróciło o normy? Robiłam test ciążowy -negatywny wynik. Dziękuję za informacje.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Najprawdopodobniej przyczyną zaniku miesiączki są nowe tabletki hormonalne.
Niezbędna jest wizyta u ginekologa, najlepiej jeszcze w trakcie obecnego opakowania, w celu ewentualnej zmiany preparatu.

Pozdrawiam