Czy zmienny wynik TSH jest powodem do niepokoju?

Witam , mam 47 lat.Niepokoją mnie wartości ciśnienia.Wynosi ono np.147/55, 130/57.Zawsze miałam ciśnienie niskie w granicach 110/60 i niższe.Przy obecnych wartościach zle się czuje , boli mnie głowa i jestem wewnętrznie roztrzesiona chociać nie denerwuje się.Leczecze się na pooperacyjną niedoczynnośc tarczycy.TSH w normie, ciśnienie mierzone chwile po wstaniu z łóżka ciśnieniomierzem z mankietem.W ciągu dnia jego wartości bardzo się zmieniają, w ciągu dnia jest podobnie.Czy powinnam się niepokoić? Dodam że nie pale i absolutnie nie pije alkoholu

Dzień dobry,

jeżeli zdarzają się wyniki powyżej 140 to powinna się Pani zgłosić do lekarza. Powyżej tego wyniku diagnozujemy nadciśnienie tętnicze i stąd mogą być bóle głowy.

Warto się też skontaktować z dietetykiem, który wskaże Pani prawidłowy sposób odżywiania się w tej jednostce chorobowej.

Pozdrawiam