Czy zwiększyć częstotliwość podawania mleka?

Witam, mam pytanie, córka ma 6 tyg urodziła się z wagą 4100, teraz waży około 6kilo, karmie mlekiem modyfikowanym, dajemy już 120 ale córka nie wytrzymuje już 3 czasami pół godziny wcześniej wola czasami godzinę, zależy jak śpi, a często od razu idzie spać po wypiciu, czy możemy np dawać jej co 2 h 80 czy lepiej zwiększyć do 130.

Redakcja abcZdrowie

Witam, w tej kwestii sugeruję skontaktowanie się z położną lub pediatrą, pod opieką którego dziecko pozostaje. Niestety jest wiele kwestii spornych dotyczących karmienia. Dotychczasowe zalecenia nakazywały podawanie mleka modyfikowanego nie częściej niż co 3-4 godziny z uwagi na kaloryczność mieszanki, mogącej w efekcie zanadto obciążać niedojrzały układ trawienny. Dokładne wytyczne w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/co-ile-karmic-niemowle. Obecnie coraz częściej mówi się o karmieniu mlekiem modyfikowanym w podobnym cyklu, co karmienie piersią, czyli na żądanie. Niezależnie od tego, ku której teorii przychyli się Pani, warto wziąć pod uwagę sygnały wysyłane przez dziecko – jeżeli daje znać, że jest głodne, można rozważyć zmniejszenie odstępów czasowych między karmieniami. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.