Jak można wydłużyć przerwy pomiędzy karmieniami?

Corka ma 3 miesiace jedt karmiona mm z domieszka mojego sciagnietego. Je co 2 godziny w nocy(budzi sie z zegarkiem w reku) a w dzien co 2-2,5godziny. Jak wyduzyc przerwy miedzy karmieniami? Ona nie zjada nawet 100 ml. Przewazbie zostawi ikolo 20 ml. Dobrze przybiera na wadze.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

właściwie nie ma odpowiedzi na to pytanie, ponieważ w przypadku niemowlęcia w tym wieku wydłużanie przerw pomiędzy karmieniami nie jest wskazane. Odchodzi się także od karmienia w określonych odstępach czasowych na rzecz karmienia na żądanie, czyli wtedy, kiedy chce (czy raczej potrzebuje) tego dziecko. Co ciekawe, dotyczy to także karmienia mlekiem modyfikowanym, a nie tylko pokarmem matki.

Natomiast jeżeli w Pani ocenie dziecko powinno jednorazowo zjadać większe ilości (co nie jest wskazane w tym przypadku, skoro dziecko dobrze przybiera), to proszę pamiętać, że niemowlę kilkumiesięczne powinno jeść około 12 razy na dobę. Niewykluczone też, że częste pobudki niemowlęcia nie są powodowane głodem, czy raczej nie tylko głodem, ale zwiększoną potrzebą ssania czy bliskości. To również jest naturalne.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/co-ile-karmic-niemowle.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.