Czybto jest oznaka jakichś komplikacji?

Witam. Syn 2,5 roku. Stwierdzone zapalenie oskrzeli. Dostał antybiotyk Augmentin ES (przyjął 3 dawki), Flegaminę w kropelkach, maść do oklepywania. Robimy też inhalację z soli fizjologiczne. Synkowi doskwiera silny kaszel - zarówno w dzień, jak i w nocy. Kaszel nie był tak silny jak przed leczeniem. Czy to oznacza, że leki działają i wydzielona się "odrywa" i tak powinno być? Czy może wręcz przeciwnie - antybiotyk nie działa i jest to oznaka jakichś komplikacji? Widzę, że dziecko się męczy i nie wiem jak mu pomóc...

Niestety trudno powiedzieć bez badania dziecka. Prawdopodobne, że jest to spowodowane wykrztuśnym działaniem Flegaminy, jednak z poziomu portalu nie mogę wykluczyć innych przyczyn.