Czyli tyroksyna wiąże się też z ferytyną?

Witam, biorę eutyrox i zaczęłam suplementować żelazo żeby podnieść jego poziom żelazo 68 ferytyna 37, teraz już wiem że robiłam to źle bo nie zachowywałam odstępu 6 godz miedzy tabletkami. zrobiłam wyniki i ferytyna poniżej 10 a żelazo wzrosło delikatnie do 78 i tsh z 3,6 na 5.0 wzrosło. czy to znaczy że ani żelazo ani eutyrox się nie wchłaniał? czyli tyroksyna wiąże się też z ferytyną?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzeńie diagnostyki, a w jakim czasie nastąpiła zmiana wyników? Proszę końiecznie udac sie do lekarza endokrynologa.