Czym jest guzek pod kolanem?

Ostatnio zauważyłem, a raczej wyczułem taki guzek, pod kolanem jakby zaraz przy ścięgnie. Jest on twardy, nieruchomy, nie boli i ogólnie nie daje żadnych dolegliwości, więc nawet nie wiem jak długo go mam bo po prostu nawet go nie czuję. Jest on w zasadzie niewidoczny, a wyczuwalny jest tylko wtedy gdy wyprostuje nogę. Chciałbym się poradzić czy to może być coś poważnego i czy warto iść z tym do lekarza, bo nie chce robić rabanu o byle co. Mam 19 lat, jestem zdrowy nie uprawiam żadnego sportu itd. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale kilka miesięcy temu spuchły mi palce i zaczęły wychodzić na dłoniach guzki. Byłem wtedy u lekarza zrobiliśmy morfologię i czynnik reumatoidalny wszystko w normie. Z czasem guzki zniknęły opuchlizna w sumie też, zostały tylko powiększone torebki stawowe (tylko w palcach dłoni) nie boli mnie to i ogólnie nie przeszkadza w codziennym życiu.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna wizyta u lekarza ortopedy i wykonanie usg aby moc określić czym
Jest wyczuwalna zmiana