Guzek pod kolanem a podejrzenie żylaków

Dzień dobry! Mój problem zauważyłam około miesiąca temu. Właśnie wtedy wyczułam pod kolanem (z tyłu nogi) guzek w okolicy ścięgna z zewnętrznej strony nogi. Średnica około 7/8 mm. Nie odznaczał się na skórze, wyczuwalny jest przy nacisku dłonią na ścięgno. Przez ostatnie tygodnie ilość guzków znacznie się zwiększyła. Są już z tyłu obu kolan, w okolicy zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych ścięgien obu kończyn. Są różniej wielkości. Jest ich dosyć dużo. Nie dają one żadnych objawów - nie mam kłopotów z poruszaniem się, guzki nie są też bolesne. Nie mam nadwagi, nie uprawiam żadnych forsujących sportów, nigdy nie miałam kontuzji stawów kolanowych. Serdecznie proszę o pomoc, jestem tym bardzo zaniepokojona.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Dzień dobry! Zalecam Pani skontaktowanie się z lekarzem rodzinnym, który po zbadaniu zmian skieruje Panią do specjalisty. Konieczne może też się okazać badanie krwi (morfologia, CRP). Jest Pani osobą młodą, więc mało prawdopodobne jest, aby opisywane objawy były typowe dla żylaków, często lokalizujących się w tej okolicy u starszych osób. Niepokojący jest fakt, że guzki pojawiają się w dość szybkim tempie, obustronnie. Należy wziąć pod uwagę zarówno choroby zakaźne, jak i autoimmunologiczne, które częściej ujawniają się u młodych ludzi. Wyczuwalne zmiany mogą też być powiększonymi węzłami chłonnymi, będącymi reakcją na uogólniony stan zapalny toczący się w organizmie. Ważne jest, aby przed wizytą u lekarza zwróciła Pani uwagę na takie objawy jak: osłabienie, gorączka, zmiana masy ciała, zaburzenia czucia dotyku w obrębie kończyn. W Pani konkretnej sytuacji nie zalecam oczekiwania i zwlekania z problemem. Pozdrawiam

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty