Czym jest panaseksualność?

Panseksualność - jak to najprościej zdefiniować ? Czym się różni panseksualność od biseksualności ?

Dzień dobry,

Nie wdając się w definicyjne rozważania, obecnie zasadnicza różnica między biseksualną, a panseksualną osobą polega na tym, że ta pierwsza może odczuwać pociąg seksualny do obu płci, natomiast ta druga może czuć podniecenie w kontaktach ze "wszystkimi" - czyli z osobami płci odmiennej, własnej (podobnie jak osoba biseksualna) oraz do osób np. transseksualnych czy transwestytów. Mówiąc inaczej - osoba panseksualna w zasadzie nie odróżnia "płci", a pociąg seksualny odczuwać może do każdego - widząc w nim nie tyle "płeć" ile "osobę".

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl