Czym mogą być spowodowane takie wymioty ?

Syn 4 lata, tydzień temu w środę obudził się z bólem brzucha o 4 rano po godzinę zasnął. O 7 się obudził poszedł oglądać telewizję i zwymiotował. Po czym zrobiło jemu się dużo lepiej. W sobotę znowu obudził się z bólem brzucha ale już bez wymiotów. Dzisiaj obudził się o 6 znowu z bólem brzucha I po godzinie zwymiotował resztaki kolacji praktycznie nie strawionymy. Miesiąc temu leżeliśmy w szpitalu bo wydawało mi się że syn ma powiekszony wezel nadoobojczykowy. Po dokładnych badania krwi,moczu usg brzucha, usg wezlow chlonnnych okazało się że to węzeł ostatni szyjny a wezly naobojczykowe są wolne. Byłam dzisiaj z dzieckiem u lekarza który stwierdził,że nic jemu nie jest ale ma podejrzenie ,że to owsiki kazał obserwować podawać probiotyk. Poszłam prywatnie jeszcze skonsultować z innym, który stwierdził, że nic niepokojącego nie widzi. Ja się naczytalam w internecie ,że to może być związane z jakimś guzem mozgu i bardzo się martwię. Czym mogą być swowodowane takie wymioty ?
KOBIETA, 33 LAT 3 miesiące temu

Badania krwi - leukocyty

Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

skoro dwóch lekarzy nie zauważyło nic niepokojącego i uznało, że dziecko jest zdrowe, to najprawdopodobniej tak jest. Wymioty są objawem, który nie musi oznaczać żadnej poważnej choroby. Taki objaw może pojawić się w przypadku niestrawności lub zatrucia pokarmowego. Zazwyczaj dolegliwość ta nie trwa zbyt długo i ustępuje samoistnie, więc często nie wymaga podawania leków. Proszę zaufać lekarzom.

Gdyby jednak wymioty utrzymywały się lub doszły do tego inne niepokojące objawy, to oczywiście proszę mieć rękę na pulsie i w razie potrzeby ponownie udać się do lekarza.

Wymioty i nudności są jednym z wczesnych objawów guza mózgu, ale to nie są jedyne symptomy tej groźnej choroby. Oprócz nich chory odczuwać może bóle i zawroty głowy, zaburzenia świadomości, osłabienie sprawności i problemy z pamięcią.

Przyczyny wymiotów u dzieci opisaliśmy w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/gdy-dziecko-wymiotuje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty