Czym mogą być spowodowane takie wymioty ?

Syn 4 lata, tydzień temu w środę obudził się z bólem brzucha o 4 rano po godzinę zasnął. O 7 się obudził poszedł oglądać telewizję i zwymiotował. Po czym zrobiło jemu się dużo lepiej. W sobotę znowu obudził się z bólem brzucha ale już bez wymiotów. Dzisiaj obudził się o 6 znowu z bólem brzucha I po godzinie zwymiotował resztaki kolacji praktycznie nie strawionymy. Miesiąc temu leżeliśmy w szpitalu bo wydawało mi się że syn ma powiekszony wezel nadoobojczykowy. Po dokładnych badania krwi,moczu usg brzucha, usg wezlow chlonnnych okazało się że to węzeł ostatni szyjny a wezly naobojczykowe są wolne. Byłam dzisiaj z dzieckiem u lekarza który stwierdził,że nic jemu nie jest ale ma podejrzenie ,że to owsiki kazał obserwować podawać probiotyk. Poszłam prywatnie jeszcze skonsultować z innym, który stwierdził, że nic niepokojącego nie widzi. Ja się naczytalam w internecie ,że to może być związane z jakimś guzem mozgu i bardzo się martwię. Czym mogą być swowodowane takie wymioty ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro dwóch lekarzy nie zauważyło nic niepokojącego i uznało, że dziecko jest zdrowe, to najprawdopodobniej tak jest. Wymioty są objawem, który nie musi oznaczać żadnej poważnej choroby. Taki objaw może pojawić się w przypadku niestrawności lub zatrucia pokarmowego. Zazwyczaj dolegliwość ta nie trwa zbyt długo i ustępuje samoistnie, więc często nie wymaga podawania leków. Proszę zaufać lekarzom.

Gdyby jednak wymioty utrzymywały się lub doszły do tego inne niepokojące objawy, to oczywiście proszę mieć rękę na pulsie i w razie potrzeby ponownie udać się do lekarza.

Wymioty i nudności są jednym z wczesnych objawów guza mózgu, ale to nie są jedyne symptomy tej groźnej choroby. Oprócz nich chory odczuwać może bóle i zawroty głowy, zaburzenia świadomości, osłabienie sprawności i problemy z pamięcią.

Przyczyny wymiotów u dzieci opisaliśmy w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/gdy-dziecko-wymiotuje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.