Czym mogą być spowodowane te żylaki?

Witam. Mam 22 lata ,moja waga jest prawidlowa (dużo schudlam w przeciągu ostatnich 2 lat) ostatnio zauwazylam u siebie małego zylaka, który jeszcze nie do konca mi wyszedł. Po prostu czuje go gdy to dotkne. W mojej rodzinie mama ma żylaki. Mam pracę siedzaca aczkolwiek w ciągu dnia staram się robić około 6 tyś kroków. Czym to może być spowodowane i co robić? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Istnieje wiele przyczyn powstawania żylaków. Najczęściej mówi się o czynnikach genetycznych jak i stylu życia. Powstawaniu żylaków sprzyja: wysoki wzrost, długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej, siedzącej, duży wysiłek (zwłaszcza w zakresie mięśni brzucha), przebywanie w wysokich temperaturach, ciąża, przebyte urazy i operacje nóg.

Pojawienie się żylaka może być pierwszym zwiastunem poważnego, leżącego głębiej problemu. Dlatego konieczna jest wizyta u flebologa, który wykona badanie USG i dokładnie zbada źródło żylaka oraz zaproponuje dedykowany dla Pani przypadku sposób leczenia.

Z wyrazami szacunku, lek. Maciej Antkiewicz Ars Estetica Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Oddział we Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 56a/2 I tel. +48 71 70 70 993 I mail: wroclaw@arsestetica.pl