Czym może być spowodowany ból nogi podczas chodzenia?

Czym może być spowodowany ból nogi podczas chodzenia? Zauważyłam, że podczas chodzenia zwłaszcza szybkiego odczuwam ból nogi. Jest to ból, który zaczyna się w stopie i promieniuje do łydki. Jest to takie uczucie ciągnięcia. Kiedy zatrzymuję się na chwilę ból mija ale po chwili powraca. Czuję wtedy, ze moja noga robi się sztywna. Co to może być i jak tego unikać? Proszę o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazane są badania by ustalić przyczynę dolegliwości. Problemem może być zarówno ścięgno Achillesa jak i zmiany zwyrodnieniowe w dolnym odcinku kręgosłupa i stawie krzyżowo biodrowym. Proszę zgłosić się do ortopedy. Badanie kliniczne powinno zróżnicować źródło dolegliwości. Jeśli będzie to niewystarczające, lekarz zleci dodatkowe badania obrazowe.

Ciężko bez badaniafizykalnego udzielić precyzyjnej odpowiedzina postawione przez Pani pytanie. Dyżum prawdopodobienstwem można twierdzić ze może to byc entezopatia ( czyli stan zapalny) rozciegna podeszwowego. Celm ocene sugerowałbym wizyte u ortopedy
Wazne pytanie - w jakim obuwie Pani chodzi, ile czasu? itp.
Unikanie chodznia w obuwiu na obcasie. Rozciąganie stopy. Życze powodzenia