Witam
Najlepiej zmyć po prostu wodą z dodatkiem emulsji lub żelu myjącego przeznaczonego do Pani cery. Po umyciu dodatkowo zastosować płyn micelarny lub tonik.
Można zmyć wodą, tonikiem, płynem micelarnym, mleczkiem do twarzy.
Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.
Dzień dobry,
Taką maść można zmyć wodą z dodatkiem stosowanego na co dzień produktu myjącego. Następnie warto przetrzeć twarz tonikiem i nałożyć krem.
Pozdrawiam
Trądzik jest to choroba, która często występuje u ludzi młodych i spowodowana jest wpływem hormonów na wygląd cery. Do objawów trądziku młodzieńczego, zwanego inaczej trądzikiem pospolitym (acne vulgaris) należą pęcherzyki, grudki i zaskórniki. Spowodowane są one nadmierną produkcją łoju i zaczopowaniem gruczołów łojowych. Zrogowaciały naskórek zamyka przewód wyprowadzający gruczołu, co prowadzi do powstania tzw. zaskórnika. Z powodu działania niektórych bakterii, które normalnie także znajdują się na skórze, ale rozwijają się pod wpływem nadmiernej produkcji łoju i zaczopowania wyjścia gruczołu, dochodzi do powstania stanu zapalnego. Choroba spowodowana jest nadmierną stymulacją androgenową, w wyniku której dochodzi do łojotoku. W trądziku duże znaczenie ma genetyka, szacuje się, że aż 80 proc. form występuje rodzinnie. Chociaż trądzik najczęściej występuje u ludzi młodych, w okresie dojrzewania, może też występować u ludzi starszych.
W kolejnych stadiach choroby mogą wystąpić sino czerwone grudki, które potem pozostawiają blizny.
Leczenie trądziku jest bardzo ważne, aby potem nie doszło do powstania szpecących blizn. Dobrą wiadomością, że u wielu osób problem zanika sam po ukończeniu 20 roku życia. W leczeniu stosuje się żele i maści antybakteryjne. Część z nich zawiera w składzie wit A. Trzeba jednak stosować te preparaty ostrożnie, zwiększają one wrażliwość skóry na światło oraz mogą mieć działanie podrażniające skórę. Skuteczne są także maści z cynkiem. Jeśli doszło do powstania stanu zapalnego rozpoczyna się leczenie erytromycyną lub klindamycyną. W ciężkich przypadkach stosuje się retinoidy. Trzeba jednak wtedy kontrolować parametry wątrobowe i trzustkowe.
Maść cynkowa to preparat często stosowany w leczeniu trądziku. Przeznaczony jest do stosowania miejscowego. .
Preparat należy stosować na okolicę skóry ze zmianami trądzikowymi, np. na całą twarz, a nie tylko na pojedyncze zmiany.
Lek można po kilku godzinach zmyć. Można też nakładać go na noc i rano zmywać. Preparat zmyć wodą, żelem, mleczkiem lub emulsją micelarną. Można po tym nałożyć krem nawilżający.
Duża szansa, że trądzik po okresie dojrzewania sam przejdzie, ale u niektórych osób utrzymuje się nawet po ukończeniu 30 roku życia . Należy dbać o prawidłową higienę skóry i używać do jej pielęgnacji preparatów przeznaczonych do cery trądzikowej. Warto znaleźć dobrego dermatologa, który poprowadzi leczenie.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Stosowanie Zinerytu na trądzik – odpowiada Lek. Izabela Lenartowicz
- Klindacin T i Glamid a sposób ich stosowania – odpowiada Lek. Jacek Ławnicki
- Stosowanie preparatu Damelium a trądzik – odpowiada Lek. Izabela Lenartowicz
- Acnatac a trądzik – odpowiada Dr n. med. Maciej Pastuszczak
- Problemy z zaskórnikami u 16-latki – odpowiada Mgr Magdalena Grądzka
- Jak radzić sobie z trądzikiem różowatym? – odpowiada Lek. Iwona Stajkowska
- Czym powinnam oczyszczać twarz? – odpowiada dr Ewa Szmaj
- Czy mam używać wody? – odpowiada Dr n. med. Małgorzata Salamon
- Kosmetyki dobrane do cery naczynkowej – odpowiada Lek. Anna Paczek-Skupień
- Jakie produty są najlepsze na zaskórniki? – odpowiada Lek. Joanna Gładczak