Czym różni się ciąża urojona od rzeczywistej?

Dzień dobry,
mam pytanie, czym różni się ciąża urojona od rzeczywistej i kiedy lekarz ją wykrywa, i w jaki sposób? Ja jestem w 6 tyg. ciąży żywej, serduszko mojemu maleństwu bije, a to pytanie to tylko ciekawość.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Ciąża urojona charakteryzuje się występowaniem urojeń, w których kobieta jest przekonana, że jest w ciąży, choć w niej nie jest. W ciąży urojonej brak jest też objawów somatycznych ciąży np.: powiększenia obwodu brzucha, powiększenia piersi, zatrzymania miesiączki. Jest to zaburzenie myślenia.
Na podstawie badań hormonalnych oraz badania USG można rozpoznać ciążę urojoną. Brak w jamie macicy pęcherzyka ciążowego, brak zarysów zarodka oraz brak akcji serca zarodka pozwalają na rozpoznanie ciąży urojonej.

Serdecznie pozdrawiam