Jak wykrywa się ciążę urojoną?

Mam pytanie, to mnie ciekawi, po czym można stwierdzić, że to ciąża urojona? Ja jestem w 6 tyg., bije serduszko, ale odczuwam bóle jajników, nieraz mocne.
Czy to groźne?

ponad rok temu

Witam serdecznie,

ciąża urojona polega na urojeniu przez kobietę, że jest w ciąży, podczas kiedy w ciąży nie jest. Poza tym nie ma żadnych objawów somatycznych ciąży, np. powiększenia obwodu brzucha, powiększenia piersi, zatrzymania miesiączki. Wówczas badania hormonalne i badanie USG nie potwierdzają ciąży.

Dolegliwości bólowe brzucha o charakterze kłucia lub ciągnięcia w jednym boku mogą występować w ciąży. Są one wynikiem rozciągania się więzadeł podtrzymujących macicę lub nadmiernego wysiłku fizycznego.
Proszę zatem dużo odpoczywać. Gdyby dolegliwości się nasiliły lub zmienił się ich charakter proszę zgłosić się do ginekologa.