Emocje i ciąża urojona

Ciąż urojona ? Według lekarza byłam w ciąży urojonej, lub było puste jako plodowe, poronilam w 6tyg na początku w sumie objawy wskazywały ze jestem testy ciążowe i beta też, dostałam plamien no i po 3dniach okres, w 2 dzień okresu znalazłam ,,coś,, na podpasce, moje pyt jest takie czy jeśli byłabym w ciąży urojonej to dalej bym tak myślała czy jak to działa i lekarz jeszcze powiedział ze mam małą macice i mogło też z tego powodu dojść do poronienia?! Czy będzie coś widać po porobieniu na usg ?

Lek. Tomasz Budlewski

raczej na usg nie bedzie nic widac. Jeżeli beta hcg byłop daotnie to mogła być ciaża lub puste jajo płodowe i doszlo do poronienia na wczesnym etapie.

Teraz na usg już nic nie będzie widać. W Pani przypadku prawdopodobnie doszło do wczesnego, samoistnego poronienia. Takie sytuacje zdarzają się stosunkowo często, m.in wtedy gdy dochodzi do zapłodnienia ale zarodek nie rozwija się lub następuje zagnieżdżenie pustego jaja płodowego.
Jeżeli testy ciążowe i beta wskazywały na ciążę, to nie ma mowy o ciąży urojonej, tylko o wczesnym poronieniu. Ciąża urojona to stan kiedy kobieta odczuwa wszystkie symptomy ciąży, a w niej nie jest.

Pozdrawiam serdecznie.

Skoro testy ciążowe wskazały na ciążę, to nie ma mowy o ciąży urojonej. Ciąża urojona to zespół "objawów ciążowych" przy jednoczesnym jej braku - czyli testy nic by nie wskazały. Pozdrawiam.