Czym są spowodowane plamienia po odstawieniu antykoncepcji?

Witam serdecznie! Mam pytanie, otóż 17.12.2010 wzięłam ostatnia tabletkę antykoncepcyjną, następnie miałam krwawienie z odstawienia. Z mężem stosowaliśmy stosunek przerywany, aczkolwiek wiemy, że nie jest to metoda antykoncepcji. 18 dnia od odstawienia mam dziwne plamienia, jest to śluz niby zmieszany z krwią a niby z brązową wydzieliną, nie wiem nawet jak to nazwać. Myślałam, że jest to już normalny okres, ale to jednak nie okres.Plamienia są minimalne, wystarczy wkładka higieniczna. Test zrobiłam 21 dnia, tak jakbym miała dostać okres z odstawienia i był negatywny, aczkolwiek nie wiem czy mógł wykazać wiarygodny wynik ponieważ z mężem kochaliśmy się dość często. Ok. 3 razy w tygodniu. Czy plamienia powinny mnie martwić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Plamienia śródcykliczne po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej mogą być związane z adaptacją organizmu do nowych warunków hormonalnych ustroju. Wydaje się, że plamienia powinny ustąpić w ciągu następnego cyklu. Jeśli jednak tak się nie stanie to problem wymaga przeprowadzenia badania ginekologicznego i ewentualnych badań dodatkowych.
W przypadku utrzymywania się plamień w kolejnym cyklu wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

Redakcja abcZdrowie.pl