Czy Bromergon spowodował plamienie?

Witam! Przez rok zażywałam lek Bromergon, ponieważ miałam zbyt wysoki poziom prolaktyny. 3 tygodnie temu po konsultacji z ginekologiem lek odstawiłam. Aktualnie jestem w 18 dniu cyklu i 2 dni temu dostałam dość intensywnego plamienia. Dodam, że nie miałam wcześniej takiej sytuacji a moje cykle są dość długie i wahają się od 32 do nawet 40 dni. Czy to może mieć związek z odstawieniem Bromergonu?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

bardzo prawdopodobne, że plamienia mają związek z wahaniami hormonalnymi związanymi z odstawieniem leku. Dobrze byłoby wykonać badanie PRL, by sprawdzić czy poziom prolaktyny nie jest za wysoki.

Niewykluczone, że zbyt wysoki poziom prolaktyny doprowadził do zbyt małej ilości progesteronu, czyli niedomogi lutealnej. W takiej sytuacji mogą pojawić się plamienia śródcykliczne. Więcej na ten temat może Pani dowiedzieć się z naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.