Czym się różni implant od wstawki porcelanowej?

Dzień dobry. Jestem po ekstrakcji zęba szóstka po prawej na dole. Musze jakoś wypełnić ubytek. Potrzebuje dowiedzieć się możliwie jak najwięcej, czym się różni implant od wstawki porcelanowej? czy są inne opcje? Zależy mi na jak najlepszej jakości, gdzie wykonać zabieg? Polska? Niemcy? Czechy? Mam możliwość wykupić ubezpieczenie które jest w stanie pokryć implant o wartości 1.5tyś € iść w tym kierunku czy szukać coś prywatnie. Za każdą odpowiedź i radę serdecznie dziękuje i pozdrawiam.

Najlepszą odbudową brakującego zęba jest implant. Implant jest to sztuczny korzeń zęba na którym jest odbudowana korona z porcelany. Jeżeli całość jest zaplanowana cyfrowo jest to zabieg bardzo przewidywalny i bezpieczny dla Pacjenta. W przypadku mostu porcelanowego konieczne jest szlifowanie zębów obok braku. Trzeba zacząć od konsultacji i wykonania tomografii komputerowej aby dokładnie zaplanować pozycję implantu.