Czym smarować naciągnięty mięsień?

Witam,dwa tygodnie temu na meczu naciągnąłem sobie mięsień. Przy chodzeniu nie bolał, a gdy chciałem przyśpieszyć odczuwałem ból. Jest to mięsień brzuchaty łydki. Przez 7 dni nic nie robiłem. Następnie od poniedziałku zacząłem truchtać i tak co dzień zwiększałem swoją aktywność. W końcu nadeszła niedziela zagrałem mecz nic mnie nie bolało po meczu także ale już na treningu czułem ból przy dotknięciu mięśnia. Boję się że się odnowi, więc co mam zrobić dzień przerwy? Czym smarować?

Lek. Katarzyna Szymczak

Maści przeciwbólowe i przeciwzapalne np z diclofenakiem albo ibuprofenem, odciążenie kończyny, wyższe ułożenie.
Pozdrawiam