Dawka Euthyrox w 6. tygodniu ciąży

Witam! Jestem w 6 tyg. ciąży i jestem ponad rok po radiojodzie z powodu raka tarczycy. Biorę euthyrox 5 razy w tyg, po 75 i dwa razy po 100. Muszę utrzymywać TSH w granicy do max. 0,4 i tak było do czasu jak zaszłam w ciąże. Teraz TSH rośnie jest 0,46 a mój ginekolog nie chce bym zwiększała dawki bo bezpieczna dla dziecka jest do TSH 2. Czy narazie mam brać dalej taką dawkę czy jest to bezpieczne dla mnie? Boje się nawrotu choroby! Proszę o szybką odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję!

Piotr Pilarski

Zalecenia ginekologa są prawidłowe. Jeśli zwiększyłaby Pani dawkę byłoby to niebezpieczne dla dziecka.

Pozdrawiam.