Dawki pirydoksyny mogące powodować uzależnienie

Jakie dawki powodują, że występuje (może wystąpić) uzależnienie od pirydoksyny czyli witaminy B6? (jak duże dawki tej witaminy)

Stosowanie witaminy B6 w dawce około 200 mg przez 30 dni powoduje występowanie zespołu uzależnienia od pirydoksyny. Stosowanie wyższych dawek przez kilka miesięcy powoduje wystąpienie zespołu neuropatii, charakteryzującego się zmniejszeniem czucia dotyku i temperatury, zaburzeniem czucia wibracji i położenia.Jeżeli występują u Pana w/w objawy to koniecznie proszę się zgłosić do specjalisty