Delikatne krwawienie 4 dni przed miesiączką. Czy mam się czego obawiać?

Zawsze miałam regularne miesiączki, badam się co najmniej raz na pół roku i było w porządku. Miałam nadżerkę, ale właśnie się dowiedziałam, że jej nie mam. Ostatnio miałam dość stresowy okres w życiu i 4 dni przed prawidłowym wystąpieniem miesiączki miałam 2-dniowe plamienie w kolorze krwi. Lekarz powiedziała, że może to być zaburzenie, przez które mogę nie zajść w ciążę. Badanie wyszło bardzo dobrze, teraz czekam na USG.
Czy mam się czego obawiać?

Witam serdecznie,
przyczyną krwawienia przed miesiączką mógł być stres. Jeżeli taka sytuacja pojawiła się jednorazowo, nie ma powodów do niepokoju.
Jednak przyczyną mogą być zaburzenia miesiączkowania. W chwili obecnej proponuję poczekać do badania USG oraz udać się na kolejną wizytę do ginekologa.
Pozdrawiam