Delikatny ból w lewym śródbrzuszu

Dzień dobry, od ponad tygodnia odczuwam delikatny ból/ucisk w lewym śródbrzuszu, troszkę nad pępkiem. Nie jest on bardzo dotkliwy, ale stały, pogłębia się przy ucisku tego miejsca. Nie towarzyszą mu żadne inne objawy. Niedługo wyjeżdżam za granicę, stąd chciałabym wiedzieć jakie badania powinnam zrobić i co może być przyczyną dolegliwości. Usg jamy brzusznej miałam robione rok temu - wówczas było ok. Pozdrawiam

Dordzałbym USG jamy brzusznej jako badanie podstawowe. Domyślam się, że przed rokiem kiedy robiła Pani USG tych dolegliwości nie było. Zatem prawdopodobnie coś się zmieniło. Gdyby w tym badaniu nie stwoerdzono niczego niepokojącego powinna Pani zasięgnąć porady gastroenterologa.