Z czego może wynikać ból poniżej lewego żebra?

Witam, od jakiegoś czasu odczuwam delikatny ból poniżej lewego żebra. Nie mam wymiotów, zaparć ani biegunek. Czasem jest to uczucie delikatnego ucisku. Wystarczy, że pomasuję owe miejsce i przechodzi. Czasem zaś jest to delikatne kłucie które po dosłownie kilku minutach znika. Moje pytanie.. czego mogą dotyczyć te dziwne bóle. W czerwcu miałam USG jamy brzusznej i było ok ale wtedy w tym miejscu nic nie czulam. Morfologia krwii też jest ok. Skąd może wynikać ten ból? Dziękuję z góry za odp

Witam,
nie napisała Pani w jakich okolicznościach pojawił się ten ból ani dokładnej lokalizacji bólu.
Być może spowodowany jest urazem tej okolicy, stanem zapalnym mięśni międzyżebrowych lub też wynika z patologii śledziony.
Proszę udać się do lekarza POZ.
Jeżeli ból umiejscowiony jest w okolicy lewego podżebrza powtórzyłabym badanie USG jamy brzusznej.
Pozdrawiam