Ból brzucha z lewej strony na wysokości pępka

Witam! W grudniu miałam robioną parę miesięcy temu gastroskopię. Stwierdzono przepuklinę przełyku raz zapalenie żołądka i dwunastnicy, a także bakterie H. pylori. Po kuracji antybiotykowej przeszło. Jednak po pewnym czasie objawy (ból z lewej strony pępka) powróciły. Byłam u lekarza rodzinnego, który przepisał mi p***. Jednak lek ten nie daje efektów. Nadal mnie boli, ból promieniuje do lewej nogi i często oddaje stolec. Czy to może by problem z trzustką? Dodam, że mam 25 lat. Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Dolegliwości bólowe brzucha umiejscowione w lewym śródbrzuszu mogą być pochodzenia jelitowego. Przemawia za tym również fakt, że doszło do zaburzeń oddawania stolca. Oczywiście należy wziąć pod uwagę choroby trzustki. Dlatego wskazane jest wykonanie usg jamy brzusznej oraz oznaczenia aktywności amylaza w surowicy. Jeżeli zaś chodzi o badanie jelita do rozważenia jest kolonoskopia.
Jednak przede wszystkim konieczny jest dokładny wywiad lekarski oraz zbadanie pacjenta.
Pozdrawiam