Depresja a brak akceptacji swojej orientacji seksualnej

Chciałem się dodatkowo zapytać, czy depresja może być powiązana z problemami związanymi z brakiem samoakceptacji seksualnej, czuję się gejem, lecz kłopot tkwi w tym, że kompletnie siebie nie akceptuję. Piszę, bo nie wiem co mam robić. Czuję się z tym strasznie. Błagam o pomoc. Wcześniej wysłałem meila. Proszę o kilka słów.

Domyślam się, że czuje się Pan fatalnie, ale wcale nie musi tak być

Dzień dobry!

Nierozumienie oraz nieakceptowanie swoich potrzeb seksualnych może stać się przyczyną depresji, obniżonej samooceny, braku zadowolenia z siebie i ze swojego życia. Polecam kontakt z psychoterapeutą - jeśli to możliwe seksuologiem i/ lub specjalizującym się w tematyce tożsamości seksualnej. W toku terapii możliwe jest odkrycie, rozpoznanie i zrozumienie swoich potrzeb seksualnych oraz ułożenie sobie życia w taki sposób, aby seksualność nie była przyczyną cierpienia, kompleksów, lęków, stresu.

Pozdrawiam!