Depresja a choroba tarczycy

Witam podejrzewam ze mam zaburzenia lub depresje. Ciezko mi samej ocenic co komkretnie jest przyczyna ze tak sie czuje. Dodatkowo lecze sie na tarczyce i to sie nawarstwia nie dosc ze faktycznie skacze mi chormon z niedomiaru w nadmiar to na dodatek gdy sie czuje zle psychicznie obarczam sie wszystkim, ze to wina tej choroby i mojego charakteru i to ja mam ze soba problem. Moze ktos umie to logicznie.wytlumaczyc

Problemy hormonalne faktycznie zwiększają ryzyko wystąpienia zaburzeń afektywnych. Równocześnie w przebiegu przewlekłych chorób somatycznych mogą występować różne niekorzystne reakcje psychologiczne, na przykład obwinianie się. Proponuję aby Pani swoje obawy omówiła ze swoim lekarzem endokrynologiem, a jeśli oczekiwanie na taka wizytę jest zbyt długie - z lekarzem psychiatrą. Po rozpoznaniu depresji lekarz zaproponuje Pani odpowiednie postępowanie lub uspokoi Panią, jeśli nie będzie powodów do rozpoznania tej choroby. Warto zasięgnąć opinii specjalisty by w konstruktywny sposób wyjaśnić swoje wątpliwości.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza