Rak u mamy a depresja

Zwracam się o pomoc ponieważ nie wiem czy nie zaczyna się u mnie depresja. Moja mama jest w ciężkim stanie ponieważ choruje na raka.Mój problem zaczął się w Sierpniu kiedy pogorszył się stan zdrowia mojej mamy.Akurat byłam na urlopie i nie mogłam odwrócić swojej uwagi od problemu . Miałam napady płaczliwości co chwilę . Bóle mięśni i głowy. Przez 10 dni tak się czułam. Teraz mój nastrój pogarsza się wieczorem ponieważ w ciągu dnia zajmuje się pracą i nauką. Czy to może być początek depresji?

Ciężka choroba zarówno własna, jak i bliskiej osoby, jest sytuacją bardzo trudną i może prowadzić do kryzysu, zaburzeń w dotychczasowym funkcjonowaniu, myśleniu i zaburzeń emocjonalnych, również depresji. W tak trudnej sytuacji warto skorzystać ze wsparcia psychologa, a w przypadku nasilenia objawów i podejrzenia depresji - również z konsultacji u lekarza psychiatry.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza