Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresja czy początki choroby dwubiegunowej

czy mam chorobę psychiczną?Mam depresję od ok 3 mies ale są dni kiedy jestem radosna ,zabawna i nie mogę znaleść sobie miejsca,mam myśli samobójcze cały czas wmawiam sobie ze nic mnie dobrego w życiu nie czeka,dochcodziło u mnie do samookaleczeń,ale są dni kiedy jestem szczęśliwa myślę że jestem atrakcyjna a gdy mam depresję mam ochotę schować głowę w piasek,czy to mogą być początki choroby dwubiegunowej?Mam wrażenie że boje sie ludzi czuje lęk kiedy kogoś omijam na ulicy
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jak odróżni reakcję depresyjną od depresji?

Witam. Najlepiej byłoby udac się na bezpośrednią wizytę do psychiatry aniżeli korzystać z odpowiedzi przez internet.
Magdalena Brabec

0

Witam,
objawy przez Panią opisywane mogą dotyczyć różnych zaburzeń. To o czym Pani pisze nie musi być chorobą afektywna dwubiegunową, jednak pewne ryzyko istnieje, trudno jednak to rozstrzygnąć w poradzie internetowej. Bez względu jednak jakiej diagnozy miałyby dotyczyć to jednak wahania nastroju a w szczególności mysli samobójcze i okaleczenia trzeba koniecznie!! zgłosić specjaliście. Jeśli jest Pani pod opieką lekarza psychiatry, proszę umowić się nawet na dodatkową wizytę i koniecznie zgłosić mu wszelkie objawy, szczególnie jeśli są nowe. Prosiłabym także, żeby Pani przemyślała psychoterapię, która z całą pewnością pomogła by w leczeniu Pani problemów, pomogła by Pani lepiej znosić wahania nastroju i przygnębiające myśli oraz poprawiła jakość życia, warto w ten sposób o siebie zadbać.

Psycholog posiadający specjalizację z psychologii klinicznej oraz neuropsychologii.
0

Witam, opisywane objawy wyraźnie wskazują, że przydałaby się Pani pomoc psychiatryczna (lekarz na podstawie pogłębionego wywiadu może postawić właściwą diagnozę, nie jest to możliwe na forum internetowym) i psychoterapeutyczna. Zastanawia mnie, kto postawił diagnozę depresji, bo tego określenia użyła Pani w opisie.
Pozdrawiam, Justyna Owczarek- Skoneczna

0

Objawy mogłyby wskazywać na zaburzenia afektywne dwubiegunowe lub zaburzenia osobowości. Koniecznie proszę się skontaktować z lekarzem psychiatrą i psychologiem celem postawienia diagnozy i podjęcia leczenia.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy